Yaratıcı Drama Kursu

Bilgi Alın!

4 AL 1 ÖDE! Kampanya Detaylarını Öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Yaratıcı drama nedir?

Yaratıcı Drama Eğitimi ve Öğrencilerimiz

Yaratıcı Drama Eğitimi ve Öğrencilerimiz

Yaratıcı drama, bireylerin doğaçlama bir şekilde, önünde daha önceden hazırlanmış senaryo olmadan, bir konu hakkında gelişi güzel canlandırmalar yapmalarıdır. Ülkemizde de yaratıcı drama kursları ile bireylere yaratıcı drama teknikleri ile eğitim verilmektedir. Ayrıca yaratıcı drama kursları kişisel gelişim eğitimleri arasında yer almaktadır. İzmir yaratıcı drama konusunda gelişme göstermekte, gün geçtikçe bu kurslar yaygınlaşmaktadır. İzmir’in ilçesi olan Karşıyaka da yaratıcı drama kursu almak için ulaşım kolaylığı ve birçok eğitimi bünyemizde bulundurmamızdan ötürü tercih edilen kurslar arasındayız.

Yaratıcı drama, çağdaş eğitim sistemleri içerisinde grupla yapılan öğretim teknikleri arasında yer almaktadır. Çağdaş eğitim sistemleri bireylerin sadece öğrenmesini değil, öğrenirken birçok alanda gelişme göstermesini beklemektedir. Ülkemizde kabul gören, eğitim sistemimizin temeli olan İlerlemecilik eğitim felsefesi, yaratıcı drama eğitimi konusunda destekleyici yönde içerikler barındırmaktadır. Çünkü çağdaş eğitim sistemlerinde etkin katılım ilkesinin önemine vurgu yapılmaktadır. Etkin katılımda birey öğrenme için ne kadar fazla duyu organını işin içine sokarsa, öğrenmenin kalıcılığı da o derece fazla olacaktır. Etkin katılımda 5 duyu organını işin içine ne kadar çok sokabilirsek öğrenmemizin de temelini o derece sağlam atmış olacağız. Bu açıdan yaratıcı drama eğitimi örnekleri uygulanırken bireyler birçok duyu organıyla işin içine girmekte ve birey kendini bir çok alanda geliştirebilmektedir.

Yaratıcı drama teknikleri nelerdir?

Gizli Zeka Öğrencileri

Gizli Zeka Öğrencileri

Rol oynama, uzman görüşü, toplantı, oyun, dramatizasyon, röportaj, sözsüz oyun yani mim, dedikodu halkası, mektup, telefon görüşmesi, kostüm, rol değiştirme gibi teknikler yaratıcı drama teknikleri arasında yer almaktadır. Bu teknikler aslında yaratıcı drama eğitimi içerisinde aktif rol oynayan, işlevsel bölümdür. Yaratıcı drama örnekleri oluşturulurken bu teknikler dikkate alınmakta, içlerinden birisi ve ya birkaçı seçilerek yaratıcı drama eğitimi başlamaktadır.

İlerlemecilik eğitim felsefesi yaratıcı drama örnekleri ile bireylerin bir konu hakkında doğaçlama olarak canlandırma yapmasıyla birçok alanda bireyin kişisel gelişimine fayda sağlanacağını bizlere açıkça ifade etmektedir.

Yaratıcı drama kursunun faydaları

Yaratıcı drama bireylerin birçok alanda gelişme göstermesine yardımcı olmaktadır. Yaratıcı drama kursu sizlerin bilişsel, duyuşsal ve psiko-motor alanınızın gelişmesine fayda sağlayacaktır. Yani sizlerin çok yönlü gelişmesi açısından yaratıcı drama kursu almanız faydalı olacaktır.

Gizli Zeka Öğrencilerine ait resim

Gizli Zeka Öğrencilerine ait resim

Yaratıcı drama eğitimi ile somut yaşantı edineceksiniz. Somut yaşantılar kalıcı öğrenmelerin temelini oluşturur. Ayrıca yaratıcı drama kursu ile yaparak yaşayarak öğrenmeler sağlayacaksınız. Yaparak yaşayarak öğrenmeler ile sosyalleşeceksiniz ve kendinize güveniniz gelecek.

Yaratıcı drama eğitimi sizlerin hayal gücünüzün gelişmesine katkıda bulunacak, yaratıcı düşünmenizi sağlayacaktır. Böylelikle toplum içerisinde özgüvenli duruşunuzla farkınızı hissettireceksiniz. Yaratıcı düşünen bireylerin yetişmesi ülkemizin ve eğitim sistemimizin geleceği açısından da önemlidir.

Drama eğitimi almak için tiyatro eğitimi almış olmanız ve ya çok iyi oyuncu olmanıza gerek yoktur. Aslında drama kursu tiyatro eğitimine de atılan ilk adım gibidir. Kendinizi yaratıcı drama örnekleri arasından seçilen bir gösterinin ortasında bulduğunuzda, yeteneklerinizin farkına varacaksınız, gelişim alanlarınızı iyileşmesini sağlayarak pozitif yönde yol alacaksınız.

İzmir yaratıcı drama kursu konusunda iyi mi?

İzmir’de birçok yaratıcı drama kursu bulunmaktadır ve bizde Karşıyaka da yaratıcı drama eğitimini Gizli Zeka ayrıcalığı ile vermekteyiz. Çocuğunuz için yaratıcı drama eğitimi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir yaratıcı drama kursu fiyatları:

Yaratıcı drama kursu fiyatları Karşıyaka ilçesinde değişiklik göstermektedir. Karşıyaka yaratıcı drama kursu fiyatları hakkında fikir sahibi olmak, drama kursu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

20 yorum var: “Yaratıcı Drama Kursu

 1. Avatar semra surgit dedi ki:

  5 yaşında bir oğlum var. Çalışmaktayım ve sadece pazar izinliyim. Satranç, yaratıcı drama ve mental aritmetik kursu istiyoruz. 1 günde mümkünmü? Mümkün ise fiyat nedir? Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Geç dönüş için üzgünüz. Diğer ziyaretçilerimiz veya benzer soruyu soracak ziyaretçilerimize faydalı olabilmek adına dönüş sağlamaktayız. Mümkündür. Benzer durumda olan ziyaretçilerimiz en hızlı iletişim için iletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarından ulaşabilirler.

 2. Avatar Işık Hancı dedi ki:

  Çocuk kurslarınız hakkında bilgi almak istiyorum.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Kurslarımız hakkında bilgi sitemizde kapsamlı şekilde anlatılıyor. Geçte olsa dönüş yapıyoruz (diğer benzer soruyu soracak ziyaretçilerimiz için) Sitemizden daha fazla bilgi, fiyatlandırma ve günler konusunda kapsamlı bilgiyi iletişim sayfamızdan telefonla ulaşarak alabilirsiniz.

 3. Avatar Yonca dedi ki:

  Çocuk kurslarınız ve Ulaşımı hakkında bilgi almak istiyorum .

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Yonca hanım geçte olsa diğer sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımız için dönüş sağlıyoruz. Yorum alanına dönüşlerimiz yoğunluğumuzdan dolayı geç olabiliyor. Anlık fiyatlandırma, verilecek kurslar ve kapsamlı bilgiyi iletişim sayfamızda yer alan telefon numaramızdan diğer bu tarz sorusu olan ziyaretçilerimiz hızlı şekilde edinebilir.

 4. Avatar Arzu Alemdarlar dedi ki:

  Ben yaratıcı drama kursunu kendim için istiyorum.Yeni öğrencilerle uygulama için.Ben 52 yaşında mimarım.Amma herkesin bunu öğrenmesi ve hayatında aktif olarak her alanda ve her yaşta yaratıcı drama uygulamasinı yapması gerektiğine inanıyorum.Kendim yoga yapıyorum.Çello çalıyorum.Resim ve karikatür yapıyorum.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Arzu hanım kursumuz 5-12 yaş içindir şu anda. (Yetişkinler için bilgilendirmeyi telefon ile ulaşarak edinebilirsiniz. Diğer ziyaretçilerimizi de bilgilendirme amaçlı geçte olsa dönüş sağlıyoruz.)

 5. Avatar Ebru yavuz dedi ki:

  Bende drama kursunu kendım için istıyorum 40 yaşındayım ve yonetıcıyım Ankara’dan tayın oldum,kısısel gelısım olarak gördüğüm bu egıtımı Ankara’da alıyordum devam etmek istıyorum

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Kursumuz şu an 5-12 yaş içindir. Farklı yaş grupları için bilgiyi iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşarak edinebilirsiniz. (Geç dönüş için üzgünüz. Diğer ziyaretçilerimiz faydalansın diye dönüş sağlıyoruz.)

 6. Avatar Sevil Bitir dedi ki:

  2005 doğumlu oğlum çok hızlı konuşuyor,tiyatro kursunun konuşmasını düzeltme açısından yararı olur mu? Ücretiniz ne kadardır?Ve kayıt için ne zaman gelebiliriz?Belli bir zamanı var mı?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Geç bir dönüş diğer ziyaretçilerimiz için yanıtlıyoruz. Tüm detaylar için en hızlı bilgiyi iletişim sayfamızda yer alan telefonumuzdan anlık olarak edinebilmektesiniz.

 7. Avatar Kezban dedi ki:

  Benimde yeğenim var ayşegül nasıl katabilirim

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Kezban Hanım yorum alanına dönüşlerimiz yoğunluğumuza göre geç olabiliyor. Diğer ziyaretçilerimizi de bilgilendirmek için geçte olsa dönüş sağlıyoruz. En hızlı iletişimi telefon numaramızdan ulaşarak sağlayabilir ziyaretçilerimiz. Gün bilgileri, fiyatlandırma ve tüm detaylar telefon ile verilebilmektedir.

 8. Avatar Ayşe dedi ki:

  Anaokulda çalışıyorum. Hafta sonları katılabiliriz ve İzmirdeyiz. Eğer buraya eğitim veriyorsanız 5 kişi katılacağız.

  • admin admin dedi ki:

   Merhaba Ayşe hanım. Karşıyaka’ da hizmet vermekteyiz. Toplu eğitimlerimiz için iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 9. Avatar Levent dedi ki:

  2009 doğumlu oğlum var santranç ve yaratıcı drama kursu almasını istiyorum hangi günler ve ücret hakkında bilgi almak istiyorum

  • admin admin dedi ki:

   Merhabalar Levent Bey. Yaratıcı Drama ve Satranç kurslarımız hakkında detaylı bilgilendirmeyi telefon ile yapabiliriz. İletişim sayfamızdaki telefon numarasından ulaşmışsanız detaylı bilgi tarafınıza aktarılmıştır. Geç dönüş için özür dileriz. Yorum alanlarına zaman zaman yoğunluğumuza göre geç dönüş yapabiliyoruz.

 10. Avatar Özge dedi ki:

  Yaratıcı Drama ile ile ilgili bilgi almak istiyorum ama?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Özge hanım. Tüm detaylara bu sayfamızda yer vermeye çalıştık. Daha fazla detay için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızdan iletişime geçerseniz bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5-12 Yaş Dikkat - Odaklanma ve Zeka Geliştirme Programı

Hakkında Bilgi Edinin!