Mental Aritmetik Kursu

Bilgi Alın!

4 AL 1 ÖDE! Kampanya Detaylarını Öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Mental aritmetik ne demektir?

Mental aritmetik kısaca zihinden matematik anlamına gelmektedir. Mental aritmetik nedir? sonusunu irdelediğimizde daha çok 5-12 yaş aralığındaki bireylere uygulanan abaküs temelli beyin geliştirmeye yarayan bir program olduğunu sizlere rahatlıkla söyleyebiliriz. Neden 5-12 yaş aralığı derseniz beyinin fizyolojik gelişiminin çok büyük kısmı bu aralığın sonunda tamamlanmaktadır.

Mental aritmetik eğitimi esnasındaki resim

Mental Aritmetik Eğitimi esnasındaki resim

Mental aritmetik eğitiminin önemi son yıllarda daha çok ortaya çıkmıştır. Ailelerde bu konuda bilinçlenmeye başlamıştır ve çocuklarının matematik eğitimlerini desteklemek adına mental aritmetik eğitimi veren kurslar aramaktadırlar. Çağdaş eğitim sistemlerinin desteklediği bir eğitim yöntemidir. Eğitim sistemlerinin temeli olan eğitim felsefeleri arasından İlerlemecilik ve Yeniden Kurmacılık gibi çağdaş eğitim felsefeleri mental aritmetik eğitimi konusunda olumlu yaklaşmakta ve bu kursun alınmasının gerektiği ön plana çıkmaktadır. Türkiye de hızla yayılmaya başlayan mental aritmetik kursları İzmir’de de gelişme göstermektedir. Bu konuda İzmir’de yaşayan bireyler için İzmir mental aritmetik kursları arasında alanında lider bir kurum olarak hizmet vermekteyiz.

Mental aritmetik nasıl yapılır ve öğrenilir?

Mental aritmetik eğitimi, abaküs yardımıyla yapılır. Abaküs ile başlayan mental aritmetik işlemleri eğitim ilerledikçe yerini abaküs olmadan zihinde işlemleri yapan bireye bırakacaktır. Kısacası birey mental aritmetik eğitimi sonucunda kağıt kalem kullanmadan sayılarla zihinsel işlemler yapılabilecektir. Toplama, çıkarma, bölme, çarpma gibi dört işlem becerileri mental aritmetik eğitimi ile gelişecektir ve bu eğitim sonucunda bireyin birçok alanda gelişim göstermesini sağlayacaktır. Öğrenme kapasitesini artıracak ve hayata farklı bir pencereden bakma adına iyi bir adım olacaktır. Mental aritmetik nasıl yapılır ve öğrenilir konusunda detaylı bilgi edinmek adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Mental aritmetik eğitiminin faydaları nelerdir?

Mental aritmetik eğitimi alan öğrencimiz

Mental Aritmetik Eğitimi alan Öğrencimiz

Mental aritmetik eğitimi faydaları konusu da ele alınması gereken alanlar arasındadır. Mental aritmetik eğitimi bireylerin matematik işlem becerilerini yani aritmetiksel işlem becerilerini geliştirecektir. Bunun dışında eğitim psikolojisi alanında düşünüldüğünde yaratıcı, sezgisel düşünme becerilerini geliştirme yanında bireylerin kendine güveni artacak, öz yeterlilik duyguları gelişecektir. Ayrıca problem çözme becerileri de gelişecek, mental aritmetik eğitimi alan bireylerin yaratıcılığı çok daha gelişecektir. Abaküs ile yapılan eğitim, çağdaş eğitim felsefelerini desteklemektedir. Etkin katılım çağdaş eğitim sistemlerinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Etkin katılımda ne kadar çok duyu organı sisteme katılırsa öğrenmenin kalıcılığı da o kadar artacaktır. Mental aritemetik eğitimi de etkin katılım ilkesini destekler yapıda olup çağdaş bir öğretim sistemdir. Bu durumlar düşünüldüğünde mental aritmetik eğitimi almanın gerekliliği kaçınılmaz olmaktadır.

Mental aritmetik eğimi alan bir çocuğun bireylerle iletişimi değişmekte, konuşması bile farklılaşmaktadır. Çocuk mental aritmetik eğitimi aldıkça özgüveni geliştiğini daha önce belirtmiştik. Özgüvenin gelişmesi çocuğun liderlik özelliğini geliştirecek, konuşkan olmayan, çekingen, sessiz, sınıfın bir kenarında oturan birey olmaktan çıkaracaktır, sınıfta lider öğrenci olma yolunda önemli bir adım atılacaktır. Mental aritmetik eğitimi çocuğun zihinsel gelişimini desteklemektedir. Zihinsel gelişimin bu durumdan olumlu etkilenmesi sonucunda zamanla da bireyde dikkat eksikliği varsa bu problem azalıyor ve olaylara karşı daha iyi konsantre olabiliyor. Günümüzde birçok çocuk konsantre olamama problemi yaşamaktadır.Sınıfta öğrenciler dersi dinlemede ilk 5-10 dakikada başarılı oluyorlar ve sonrasında başka şeylerle uğraşmaya başlıyorlar, Bunun nedeni de dikkat dağınıklığıdır. Tabi bu konuda öğretmenin de sınıf yönetimi ve dersin akışını düzenleme konusunda almış olduğu eğitim de önemlidir. Ülkemizde sınıflarda dersin aşağı yukarı ilk 20 dakikası verimli ders işlenebilmektedir. Bu vakitten sonra verim azalmaya başlamakta, öğrenciler ders dışında farklı şeylerle dikkatlerini vermeye başlamaktadırlar. Bu konuda dikkat eksikliği probleminin giderilmesi gerekmektedir. Bu açıdan mental aritmetik eğitimi de çocuğunuzun dikkat dağınıklığı problemini gidermede yardımcı olacaktır.

Mental aritmetik eğitimi yukarıda saydığımız bir çok alanda bireyin gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu açıdan ülkemiz eğitim sisteminin benimsemiş olduğu çağdaş bir felsefe akımı olan İlerlemecilik eğitim felsefesinin bireylere kazandırmak istediği özellikleri bu eğitim yöntemi desteklemektedir. İlerlemecilik eğitim felsefesinde yaratıcı düşünen bireylerin yetişmesi ilk sırada gelmektedir. İlerlemecilik: yaratıcı düşünen, ezberci olmayan, bireyin eğitim aşamasında etkin olduğu, buluş, araştırma-inceleme gibi öğretim yöntemlerinin etkin kullanıldığı ve öğretmenin öğreten değil rehber konumunda olduğu bir felsefe alanıdır.

Mental aritmetik kursunun en büyük faydasından birisi, bireyin zihinsel düşünme becerilerini geliştirmesidir. Birey zihinsel düşünme becerilerini kazanarak olaylar hakkında artık daha rahat sezgisel düşünebilecek ve ilerlemecilik eğitim felsefesine uyumlu bir birey olma yolunda adım atacaktır. Bu açıdan mental aritemetik eğitimi faydaları çoktur ve alınması tavsiye edilen kurslar arasındadır. İzmir Karşıyaka da mental aritmetik kursu veren eğitim merkezleri arasında bizde yerimizi almış bulunmaktayız. Bireylerin çağdaş eğitim felsefelerine uyumu için mental aritmetik kurs hizmetini İzmir Karşıyaka da sunmaktayız.

Mental aritmetik kursu fiyatları

İzmir de mental aritmetik kursu veren bazı yerler bulunmaktadır ve fiyatları kurstan kursa değişiklik göstermektedir. İletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek Karşıyaka da mental aritmetik kursu fiyatları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz, çocuklarınızı en iyi şekilde ağırlamaktan ve onların mental matematik gelişimi adına mental aritmetik kursu almalarını sağlamaktan onur duyarız.

Etiketler: , , ,

44 yorum var: “Mental Aritmetik Kursu

 1. Avatar merya şahin dedi ki:

  kurslar hangi günlerde uygulanıyor? cevabını çabuk verirseniz çok sevinirim bende katılmayı düşünüyorum….

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merya geç dönüş için üzgünüz. Telefon numaramızı arayarak anlık bilgi aldığınızı varsayıyoruz. Yorum alanında bazı yorumlar gözden kaçabiliyor veya yoğunluğumuza göre dönüşler geç olabiliyor. Bu tür kurs günleri, fiyatlandırma sorunlarının tamamını iletişim sayfamızda yer alan telefondan anlık olarak yanıtlıyoruz. Diğer ziyaretçilerimiz ve acil yanıt isteyen kişiler telefonumuzdan ulaşabilirler.

 2. Avatar Melek önen dedi ki:

  Izmir Karşıyaka veya çiğli ye yakın ilçelerde şube var mı fiyat öğrenebilir miyim? ayrıca ders Saatleri nasıl? Teşekkürler

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Karşıyaka’da kursumuz mevcuttur. Geç bir dönüş ama diğer ziyaretçilerimizi de bilgilendirmek için dönüş sağlıyoruz.

  • Avatar Hasan erdogan dedi ki:

   Bayrakli da oturuyorum. Nerde kurs yerleriniz haftada kac saat hangi gun ve saatler ne kadar suriyor fiyat alayim. Detayli bilgi almak iatiyorum.

   • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

    Merhabalar Hasan bey. Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz. Detaylı bilgiyi iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan edinebilirsiniz.

 3. Avatar naciye dedi ki:

  kızım 7 yaşında ilkokul 2.sınıfa gidiyor.mental aritmetik kursu ile ilgili bilgi almak istiyorum .hangi günler ve saatlerde kurslar var fiatı nedir ve özdere de ikamet etmekteyiz bu bölgeye yakın kurslarınız varmı…..

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Naciye hanım diğer ziyaretçileri bilgilendirmek için geçte olsa dönüş sağlıyoruz. Yaş aralığı olarak 7 yaş uygun. Gün, kurs saatleri ve fiyatlandırmayı en azından buna benzer sorusu olan ziyaretçilerimiz iletişim sayfamızdaki telefonumuzdan çok hızlı şekilde edinebilir.

 4. Avatar Hicran dedi ki:

  Ízmir sirinyer bucaya yakin kurs varmi
  Fiat ve Kurs dönemleri nezaman yazarmisiniz

 5. Avatar Ezgi İstem Akyürek dedi ki:

  Bende katılmak istiyorum?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Ezgi. Yorumunuzu geç gördük 🙁 Üzgünüz. Fakat halen katılmak isterseniz hemen iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  • Avatar Sevgi Talaz dedi ki:

   Bu sistem okumayı sevdirirmi onu merak ediyorum? Okumayı sevmiyor oğlum 2007 doğumlu bizde katılabilir miyiz programınıza?

   • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

    Merhaba Sevgi Hanım. Geç dönüşümüz için öncelikle çok üzgünüz. Telefon ile anlık çok daha hızlı geri bildirimler alabiliyorsunuz. Umarız telefonla da ulaşarak bilgi almışsınızdır. 5-12 yaş aralığında çalışmalarımız devam ediyor.

    • Avatar Gönül dedi ki:

     Telefon numarası paylaşır mısınız? Kızım için konuşacaktım?

     • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

      Merhaba Gönül hanım. İletişim sayfamızda telefon numaralarımız yer alıyor. Yorumunuz gözümüzden kaçmış. Bu konuda özür dileriz. Diğer site ziyaretçilerimizden benzer sorusu olanları bilgilendirmek için yazıyoruz.

 6. Avatar Ece kayalı dedi ki:

  Mental aritmetik kursu ne zaman ne kadar sureli ve fiyat hususunda bilgi almak istiyorum calisiyorum hafta sonlari var mi?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Ece hanım kapsamlı bilgiyi telefon ile hemen verebiliyoruz. Yorum alanında aksamalar olabiliyor veya yoruma geç dönüş sağlayabiliyoruz. (Elimizde olmayan yoğunluk sebepleri ile.)

 7. Avatar Emine dedi ki:

  Şirinyer veya Fahrettin Altay’da kursunuz var mı öğrenebilir miyim ?

  • admin admin dedi ki:

   Merhaba Emine Hanım; Karşıyaka’ da iletişim sayfamızda yer alan adresimizde hizmet veriyoruz. Daha kapsamlı bilgi, fiyatlandırma ve kurs kapsamı için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

   • Avatar Aylin dedi ki:

    Başka hangi illerde kurslarımız var acaba bizde izmirin dikili ilçesinde oturuyoruz bizede yakın yer olursa bende kızımı göndermek istiyorum

    • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

     Merhabalar Aylin Hanım; İzmir içinde Alsancak ve Karşıyaka Şubelerimizde hizmet veriyoruz şu an için.

 8. Avatar Atife Akdere dedi ki:

  Kampanyalariniz var mı?
  Fiyat alabilir miyim?
  8 yaşında oğlum için.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Atife hanım; Kampanyalarımız belirli zamanlarda oluyor. Dilerseniz telefon ile tarafınıza kapsamlı bilgi verebiliriz. Dönüş sağlamamışsanız telefonla bilgi vermek üzere dönüşünüzü bekliyoruz.

 9. Avatar ayse uslu dedi ki:

  Sirinyerde kursunuz varmi.. varsa iletisim bilgilerini ogrenebilir miyim?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Ayşe hanım. Kursumuz şu anda Karşıyaka’da ve Alsancak’ta var. İletişim sayfamızdan da kapsamlı telefonla daha hızlı bilgi alabilirsiniz.

 10. Avatar Duygu dedi ki:

  Merhaba 5 yaşında bi kizim var bilgi alabilirmiyim fiyat için

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Duygu hanım; fiyat için tüm detayları iletişim sayfamızdaki numaralarımızdan alabilirsiniz.

 11. Avatar Emine dedi ki:

  Merhaba 4yasindaki kızım için aritmatik kursu almak istiyorum yardımcı olurmusunuz

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhabalar tabi ki Emine Hanım. Dilerseniz Alsancak veya Karşıyaka semtinde iletişim sayfamızda yer alan adreslerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Ön bilgilendirme için telefonunuzu bekliyoruz.

 12. Avatar Ozlem dedi ki:

  Slm Alsancak kampanylı fiyat öğrenebilirim miyim? 2ci sınıf öğrencisi ve haftada kaç kere ve kaç saat teşekkürler.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Özlem Hanım. Tüm detayları dilerseniz iletişim sayfamızdan ulaşarak çok daha hızlı alabilirsiniz. Yorum kısımlarına dönüşlerimiz yoğunluğumuza göre zaman zaman uzun sürebiliyor.

 13. Avatar Sibel dedi ki:

  Bornovada şubeniz var mı acaba

 14. Avatar Yasemin dedi ki:

  Mental aritmetik kursu hangi günlerde var?6 yaş için

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Yasemin hanım. Gün olarak bilgileri kapsamlı olarak iletişim sayfamızdaki telefonlardan edinebilirsiniz.

 15. Avatar Gülşen dedi ki:

  Merhaba hangi günlerde kurslarınız var mental aritmetikte bilgi alabilir miyiz?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Gülşen hanım. Geç dönüşümüz için çok üzgünüz. Sanırım telefon ile tarafınızla görüşme sağlanmış. Diğer ziyaretçilerimiz içinde yazma gereği hissettik. En hızlı iletişim, fiyat bilgisi ve tüm detay bilgileriniz iletişim sayfamızdaki telefondan sağlayabiliriz. Yorum alanımıza da olabildiğince hızlı dönmeye çalışıyoruz ama gözden kaçanlar olabiliyor.

 16. Avatar Fatma dedi ki:

  Bende kızımı yazdırmak istiyorum. Menemende oturuyoruz. Fiyat nedir? Yer neresidir?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Fatma hanım. Yer şu an için Karşıyaka veya Alsancak. 2 Şubemiz var. Fiyat vs. ve merak edilen tüm detayları telefonda veya yüz yüze detayları da vererek anlatmak istiyoruz. Geç bir dönüş oldu ama diğer ziyaretçilerimiz içinde yazmak istedik. En hızlı şekilde telefonla bu tür konularda dönüş vermekteyiz. İletişim sayfamızdan tüm detaylara ve numaralarımıza ulaşılabilmektedir.

 17. Avatar Hikmet Demiray dedi ki:

  Merhabalar. Aşağıdaki telefonlardan ulaşamıyorum size nasıl bilgi alabiliriz?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Hikmet Bey. Telefonlarımız ilgili zamanda aktifmiş. Geç dönüyoruz ama sanırız anlık bir sorun yaşanmış iletişimde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5-12 Yaş Dikkat - Odaklanma ve Zeka Geliştirme Programı

Hakkında Bilgi Edinin!