Anlayarak Hızlı Okuma Kursu

Bilgi Alın!

4 AL 1 ÖDE! Kampanya Detaylarını Öğrenmek için TIKLAYINIZ.
Anlayarak hızlı okuma kursu günümüzde yaygınlaşan kurslar arasında yerini almaya başlamıştır. Bilginin hızla artması sonucunda hızlı okuma eğitimi almak artık çağımızın bir gerekliliği haline gelmiştir. İzmir anlayarak hızlı okuma kursu Eğitime önem veren şehirlerin başında gelmektedir.Gizli zeka eğitim kurumu Karşıyaka da hızlı okuma kursu için en çok tercih edilen kurumlar arasındadır.

Anlayarak hızlı okuma nedir?

Bireylerin daha önceki seviyeleri göz önüne alınarak, anlama düzeylerini ve dakikada okudukları kelime sayısını artırmak amacıyla uygulanan okuma teknikleridir.

Anlayarak hızlı okuma kursunun faydaları

Hızlı okuma ve Gizli Zeka öğrencileri

Hızlı Okuma ve Gizli Zeka Öğrencileri

– Birey okurken içinden ve dışından seslendirme yapmaz. Birey içinden okurken seslendirme yapması bireyin okuma hızını çok yavaşlatacaktır. Hızlı okuma eğitimiyle bireyin içinden ve dışından seslendirme yapmadan okuması sağlanmaktadır.

– Birey okuması gereken yazıyı kelime kelime okumaz. Kelime kelime okumak okuma hızını düşürmektedir.

-Birey okurken normale göre dikkati daha kolay dağılmaz, anlayarak hızlı okuma için dikkatin toplanması önemlidir.

-Anlayarak Hızlı okuma eğitimi sonucunda birey okuduğunu anlamada sıkıntı yaşamaz.

Anlayarak hızlı okuma tekniklerini uyguladığında birey okuduğu yazıyı tekrar tekrar okuma gereği duymaz.

– Okuduğu yazıda birey ana düşüncenin yanında yan düşünceleri anlamada zorluk çekmeden okumayı bitirir.

– En önemlisi normal okuma hızından kat kat daha hızlı okuyarak zamandan tasarruf eder ve daha çok bilgiye ulaşır.

Anlayarak Hızlı okuma kursuna neden gidilmelidir?

Hızlı okuma ve öğrenciler

Anlayarak Hızlı Okuma ve Öğrencilerimiz

İçinde bulunduğumuz yüzyıl teknoloji çağıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ulaşabildiğimiz bilgilerde bir o kadar artış gösterdi. İnternette, kütüphanelerde, televizyonda, cep telefonumuzda yani hayatımızın neredeyse her yerinde bilgi bombardımanına tutulmaktayız. E-postalar, cep telefonu mesajları, dokümanlar, iş yazışmaları gibi birçok yazı karşımıza çıkmaktadır. Hızlı okuma eğitimi ile karşımıza çıkan bu bilgileri okurken zamandan tasarruf sağlayabilir ve daha çok bilgiye aldığımız bu eğitimle ulaşabiliriz.

Neden bir günde okuduğumuz kitap sayısı bir değil de iki, üç olmasın. İşte hızlı okuma kursu bizlerin okuma hızını artıracak, daha çok bilgiye ulaşmasını sağlayacak fırsatı bizlere verecektir. Bu kadar bilginin içinde bulunduğumuz bu çağda neden daha fazla bilgiye ulaşmayalım ve kendimizi geliştirebileceğimiz bu ortamı değerlendirmeyelim.

Özellikle lise, üniversiteye hazırlık, memurluk, kariyer geliştirme sınavları artık sadece bilgimizi değil hızımızı da ölçmektedir. Ne kadar hızlı okursak o kadar sınavlarda stresimiz azalacak daha çok soru yapma fırsatını yakalayacağız.

Hızlı okuma kursu alacak birey okumaya istekli olmalı, hızlı okuma eğitimi sırasında teknikleri uygularken başarılı olacağına inanmalıdır. Ayrıca hızlı okuma teknikleri ile ilgili bolca alıştırma yapmalı, hızlı okuma eğitimini sürdürmeli ve çok okumalıdır. Eğitimine devam ettikçe ve bolca alıştırma yaptıkça birey ilerleyen günlerde nasıl kendini geliştirdiğinin farkına varacaktır.

Anlayarak Hızlı okuma eğitimi sırasında bireyin, sözcük dağarcığının ve genel kültür düzeyinin artırılması için girişimlerde bulunulması, hızlı okuma için göz deviniminin geliştirilmesi, anlayarak hızlı okuması için okuma hızını engelleyecek alışkanlıkları n giderilmesi ve hızlı okuma tekniklerinin öğretilmesi çalışmaları yer almaktadır.

Hızlı okuma doğuştan gelen bir yetenek değildir, sonradan insanların aldıkları eğitim sonucunda kazanılan bir durumdur. Okuma hızımızı geliştirmek bizlerin elinde olup hızımızı artırmaya çalışmayan aslında biziz. Gözleri ve beyni sağlıklı olan her birey hızlı okuma eğitimi alabilir. İnsan beyni de bu eğitimi alacak kapasiteye sahiptir ve hızlı okuyabilecek kapasiteyle donatılmıştır.

Anlayarak Hızlı okuma eğitimi nasıl verilmektedir?

Hızlı okuma eğitiminde öncelikle göz kaslarının geliştirilmesi için uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamaların akabinde anlayarak hızlı okuma teknikleri öğretilmekte, konsantrasyon teknikleri ile anlamlı hızlı okuma sağlanmaktadır. Anlayarak hızlı okuma da önemli olan gözün görme alanıdır. Yani eğitim almamış bir göz 2 cm civarı bir alanı görebilir bu da yaklaşık olarak bir kelimeye tekabül eder. Ancak hızlı okuma kursu sonucunda bu mesafe artarak bireyin aynı anda iki, üç hatta dört kelimeyi aynı anda görebilecek mesafeye ulaşmasını sağlanmaktadır.

İzmir hızlı okuma kursu fiyatları

İzmir de hızlı okuma kursu veren bazı yerler bulunmaktadır ve fiyatlar kurstan kursa değişiklik göstermektedir. İletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek Karşıyaka daki hızlı okuma kursu fiyatları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz, çocuklarınızı en iyi şekilde ağırlamaktan ve onların anlayarak hızlı okuma gelişimi adına hızlı okuma kursu almalarını sağlamaktan onur duyarız.

Etiketler: , , ,

54 yorum var: “Anlayarak Hızlı Okuma Kursu

 1. Avatar ozlem binay dedi ki:

  Bostanlı’da hızlı okuma kursu arıyorum. Oğlum 9 yaşında kursa katılmasını istiyorum.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba yaş aralığı uygun Özlem hanım. Geçte olsa diğer site ziyaretçilerinden benzer sorusu olanlar için dönüyoruz. Fiyatlandırma, kurs günleri ve saatleri ile ilgili kapsamlı bilgi iletişim sayfasındaki telefonumuzdan anlık verilmektedir.

 2. Avatar Meryem dedi ki:

  Kızım 2.sınıfa gidiyor okuması yavaş biraz gönderenler memnunum acaba

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Meryem hanım. Araştırma yapmakta haklısınız. Kursumuza katılan kişiler veya aileleri dönüş yaparsa bu yorumumuz altına onaylayacağız.

 3. Avatar Yunus dedi ki:

  Hızlı okuma kurslarınız hakkında bilgi almak istiyorum.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Yunus. Geç bir dönüş oldu. Özür dileriz. Bazen yoğunluk nedeniyle gözümüzden kaçabiliyor veya geç dönüş sağlayabiliyoruz. Diğer ziyaretçilerimiz için de bilgilendirme için geçte olsa dönüş sağlıyoruz. Hızlı okuma kursumuz hakkında kapsamlı bilgiyi anlık olarak, iletişim sayfamızdaki telefonumuzu arayarak; fiyat, verilen günler, detaylar olarak diğer ziyaretçilerimiz edinebilir.

   • Avatar Yonca dedi ki:

    Merhaba, hızlı okuma kursu hakkında bilgi rica ederim.
    Yetişkinler için veriliyor mu?

    • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

     Merhaba Yonca Hanım. Hızlı okuma kursumuz şu an için yetişkinlere yönelik olarak verilmiyor. Gelecek süreçte bu tarz planımız var.

  • Avatar Nilufer dedi ki:

   Hızlı okuma kursu hakkında bilgi almak istiyorum. Verilen iletişim bilgilerinize ulaşılmıyor. Tel cevap vermiyor.

   • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

    Merhabalar Nilufer hanım. Anlık bir kesinti yaşanmış zannımızca ilgili sürede. Geçte olsa dönmek istedik.

 4. Avatar Dilek yıldız dedi ki:

  Iyi günler bilgi almak istiyorum lütfen ulasabilirmisiniz

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Dilek hanım geç bir dönüş fakat telefonlarımızdan ulaştığınızı düşünüyoruz. Daha sonraki ziyaretçilerimiz en hızlı iletişim için telefon numaralarımızdan kapsamlı bilgi edinebilir.

   • Avatar murat dedi ki:

    Hızlı okuma ve anlama kursu için karşıyaka civarında olanlardan fiyat alabilir miyim?

    • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

     Merhaba Murat Bey. Öncelikle yorumunuz gözümüzden kaçmış. Diğer ziyaretçilerimiz için anlık fiyat bilgisi ve detayları iletişim sayfamızdaki telefon numaramızdan anlık öğrenebilirsiniz.

 5. Avatar Melih dedi ki:

  Mrb ilkokul birinci sınıfa oğlum gidiyor okumada zorluk çekiyor yardimci olabilir misiniz konak tarafında yeriniz varmi

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Melih bey. Hizmetlerimiz Karşıyakada. Detaylı bilgilendirme için iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

   • Avatar Pınar arslan dedi ki:

    Karşiyakada tam olarak nerede yeriniz Benin kızım 1. Sınıfa gidiyor okumasını geliştirmesi lazım

    • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

     Merhabalar Pınar hanım. İletişim sayfamızda Karşıyaka ve Alsancak Şube adreslerimiz tam olarak mevcut.

 6. Avatar Onur dedi ki:

  21 yaşındayım ve üniversite öğrencisiyim. Bostanlıda kursunuzun yerini öğrenmek istiyorum teşekkür ederim

 7. Avatar Ozlem dedi ki:

  İzmir konak oğlum ilkokul 1gidiyor hızlı okuma garantili kurs arıyorum konak tercigim

  • admin admin dedi ki:

   Merhaba Özlem Hanım. Geç dönüş için özür dileriz. Karşıyaka’da hizmet veriyoruz. Diğer ziyaretçilerimizinde benzer soru sorabileceğini düşünerek geçte olsa dönüş sağlıyoruz.

 8. Avatar Sefika dedi ki:

  Merhaba, 5.sinifa giden bir oğlum var. Okuduğunu anlama ve hızlı okuma kurslarınız hk. Bilgi almak istiyorum. (Acil dönüş yapılırsa çok mutlu olurum)

  • admin admin dedi ki:

   Merhaba Şefika hanım. Tarafınıza belirttiğiniz mailiniz ile dönüş sağlamıştık fakat dönüş alamadık. Geçte olsa dönüş sağlıyoruz. İletişim sayfamızda yer alan telefonlarımızdan anlık olarak fiyat ve tüm detayları daha kapsamlı verebiliyoruz. (Diğer ziyaretçilerimizede yardımcı olabilmek adına dönüş sağladık).

 9. Avatar Ebru dedi ki:

  Kızım 3 sınıfta derslerinin daha iyi olması için okuduğunu anlama ve hızlı eğitim kurs fiyatları nedir birde izmir in kemalpaşa ilçesinde var mi bu kurslardan bilgi almak istiyiyorum

  • admin admin dedi ki:

   Merhaba Ebru Hanım. Kursumuz Karşıyaka’da hizmet vermektedir. Fiyatlarımız ve detaylı bilgilendirmeyi iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan anlık olarak verebiliyoruz.

 10. Avatar Ahçik dedi ki:

  Oğlum ortaokulu 2.sinifa gidiyor çok ağır okuyor,Çiğli de oturuyorum bir faydası olur mu?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Ahçik hanım. Geç dönüşümüz için kusura bakmayın. Tüm detayları telefon ile alabilirsiniz. Sanırım tarafınızla telefon ile görüşülmüştü. Diğer ziyaretçilerimiz hızlı ve anlık bilgilendirme için sitemizde yer alan telefon numarası ile anlık bilgi alabilirler. Diğer ziyaretçilerimize de bilgi vermek için geçte olsa dönüş yapıyoruz.

 11. Avatar Ela dadak dedi ki:

  Merhabalar oğlum 2. Sinifa gecti okumasi cok yavas evde istefigimiz gibi okutamiyoruz bornovada hizli okuma kurslari varmi yardimci olursaniz sevinirm

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhabalar Ela hanım. Hızlı okuma kursumuz hakkında kapsamlı bilgi ve adres detaylarımız için iletişim sayfamızı inceleyebilirsiniz. Hem tanışmak hemde karşılıklı görüşerek kapsamlı bilgi vermek isteriz.

  • Avatar Kezban dedi ki:

   Benim kızım 2. Sınıf öğrencisi ve okuması çok geri bilgi almak istiyorum

   • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

    Kezban Hanım Merhabalar. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan telefonla ulaşarak çok daha hızlı yanıt alabilirdiniz. Gecikme için üzgünüz.

 12. Avatar BANU dedi ki:

  Merhaba oğlum 7 yaşında 2. Sınıfa gidiyor okuması çok yavaş ve okuduğunu anlamıyor kursla ilgili bilgi rica edebilir miyim

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Banu hanım. Kapsamlı bilgiyi sitemizde vermeye gayret ediyoruz. Maille bildirim tam olarak yeterli olmuyor. Dilerseniz iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. Kapsamlı bilgi vermek için aramanızı rica ediyoruz.

 13. Avatar Ozlem okur dedi ki:

  Merhaba o glum 6 yasinda 1 sinifa gidiyor. Yas araligi uygunmudur geride kalmasini istemiyorum. Kurs gunleri ne zaman ve fiyat alabilirmiyim

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhabalar Özlem hanım. Yaş aralığı uygundur. Yorumunuz gözümüzden kaçmış bu nedenle özür dileriz. Dilerseniz halen bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşabilir kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

 14. Avatar Ferhat Şenefe dedi ki:

  merhabalar, kurs için üst yaş sınırı nedir?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Ferhat bey. 5-12 yaş aralığı içindir kurslarımız. Daha kapsamlı bilgi için iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 15. Avatar Yelda dedi ki:

  Merhaba 14 yaşlar için kursunuz var mıdır?

 16. Avatar Selin Yıldırım dedi ki:

  İkinci sınıf öğrencisi çocuğum. Okuması cok zayıf anlayamıyor. Bununla ilgili görüşmek istiyorum.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Selin hanım. Tarafınızla görüşme sağlanmış kayıtlarımıza göre. Yorum alanında geç döndüğümüz için üzgünüz. Yorumunuz gözümüzden kaçmış.

 17. Avatar Ferah kertooğulları dedi ki:

  Yetişkinler için kurs yok mu?

 18. Avatar Dilek Kalkan dedi ki:

  7.sinifta okuyan kızım için hızlı okuma kursu arıyorum. Bornova’da güvenilir merkez neresi olabilir bilgi almak istiyorum.

 19. Avatar Sevdiye dedi ki:

  Merhaba benim kızım 10 yaşında. Okuduğunu anlama ve hızlı okuma kursu hakkında bilgi ve fiyatınızı rica ediyorum. Hangi günler var bilgi almak istiyorum?

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Sevdiye Hanım. Bu konuda kapsamlı bilgiyi telefonla daha hızlı iletebiliyoruz. Anlık olarak tüm detayları telefonla öğrenebilmektesiniz.

 20. Avatar Arzu Şahin dedi ki:

  Merhaba Alsancakta da yeriniz var mı? Hızlı okuma için. İlk okul birinci sınıfta oğlum.

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhabalar Arzu hanım. Öncelikle yorumunuzu sonradan farkettik ve dönmeyi unutmuşuz. Alsancak’ta şubemiz mevcut. Diğer aynı soruyu soracak ziyaretçilerimize de bilgi verme amaçlı geçte olsa dönüyoruz. Üzgünüz bu durum için.

 21. Avatar Buket dedi ki:

  İlkokul 2.sınıf ve ortaokul 6.sınıf hızlı okuma kursu çiğli fiyat öğrenmek istiyorum

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Buket hanım. Geç dönüş için üzgünüz. Yorumunuz gözümüzden kaçmış. Detaylı bilgi için beklemeden anlık fiyatlandırmamızı iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. (Diğer site ziyaretçilerimiz için yazma gereği hissettik.)

 22. Avatar Funda dedi ki:

  Merhaba 4. Sınıfa giden kızımı göndermek istiyorum buca şirinyer deyiz online eğitim verıyormusunuz bilgi almak istiyorum

  • Gizli Zeka Gizli Zeka dedi ki:

   Merhaba Funda hanım. Yakın bir süreçte bu konuda çalışmamız başladı. Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5-12 Yaş Dikkat - Odaklanma ve Zeka Geliştirme Programı

Hakkında Bilgi Edinin!